O sedlech Wittkop

Značka WITTKOP je tradiční německý výrobce ergonomických sedel, který je na trhu od roku 1898, kdy začali s výrobou kožených sedel. V dnešní době se snaží inovativně vyvíjet nové řady cyklistických sedel, které budou maximálně vyhovovat jezdcům, a to ať už pohodlím tak i designem. Značka sedel WITTKOP patří od roku 1920 do rodinné společnosti BÜCHEL GmbH.

WITTKOP sedla jsou navržena sportovním ortopedem Dr. Torstenem Werlichem, který využil 20 let zkušeností k vytvoření úplně nové řady sedel WITTKOP MEDICUS.  Maximálního komfortu bylo dosaženo pomocí pětistupňového designu. Ten rozděluje sedla WITTKOP MEDICUS na 5 různě polstrovaných částí.

Sedla WITTKOP obsahují paměťovou pěnu, která zlepšuje kontakt jezdce s kolem a redukuje tlak na měkké tkáně při šlapání. V předních bočních částech sedla je použit velmi jemný materiál eliminující nepříjemné tření stehen o sedlo. Anatomický otvor v sedle umožňuje plynulejší proudění krve do dolních končetin. Přední část sedla je zkosena pro lehčí nastupování a sestupování z kola.

WITTKOP Medicus Pro (foto viz Medicus Pro) jsou sedla vhodná pro cykloturistiku a každodenní ježdění.

Sedla WITTKOP TWIN Medicus (foto viz Medicus TWIN) jsou určena pro celodenní pohodové vyjížďky na kole, kde se komfort stará integrované tlumení AWE.

Pro sportovně založené jezdce jsou připraveny sedla WITTKOP TWIN Medicus Race (foto viz Medicus TWIN RACE). Tyto sedla využívají veškerou technologii sedel WITTKOP, které byly přizpůsobeny speciálně pro potřeby sportovních jezdců a amatérských závodníků.

V základní řadě sedel WITTKOP nejdeme modely Big Clasic a Big Clasic DOT 2 gel (foto vis Classic), což jsou typická městská sedla pro denní užití zajišťující maximální pohodlí.


100 let společnosti Büchel