Co je LIMAR

Italský Limar se výrobou cyklistických přileb zabývá déle než třicet let. Již od svého vzniku značka podporovala závodní cyklistiku a v první polovině devadesátých let dokonce jako vůbec první představila přilbu v barvách profesionálního silničního týmu. Ve stejné době Limar přichází s nejlehčí sériově vyráběnou přilbou, která byla produktem úzké spolupráce s těmi nejlepšími závodníky planety. Vysoká míra bezpečnosti, skvělé dílenské zpracování, inovativní design a nízká hmotnost jsou i dnes základním poznávacím znamením značky Limar.

Nejlehčí přilba světa, sto pětasedmdesát gramů vážící model Ultralight+, je toho přímo ukázkovým příkladem. Důkazem nejvyšších ambicí je podpora profesionálních silničních týmů Direct Energie a Astana Pro Cycling, jejichž barvy hájí takové hvězdy pelotonu jako Sylvain Chavanel, Thomas Voeckler či Fabio Aru. Přilby Limar používá také přední český bikemaratonec Kristián Hynek, někdejší mistr světa v maratonu Alban Lakata a s nimi celý tým Topeak Ergon.

V nabídce pro letošní sezonu najdete několik nových přileb v mnoha barevných kombinacích, včetně oblíbených dětských modelů s vysokou mírou bezpečnosti. Dalšího rozšíření se dočkala kolekce přileb s reflexním prvky #bevisible určená pro bezpečnou jízdu v noci, absolutní novinkou je pak modelová řada #bepurple v barevném provedení vhodném pro ženy a dívky. Limar má zkrátka pro každého něco.